0403AT62A0003E
Mfr.Part #
0403AT62A0003E
Manufacturer
Johanson Technology
Package/Case
Datasheet
0403AT62A0003E
Description
RF ANT 403MHZ CHIP SOLDER SMD
Stock
622
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
RF Antennas
Antenna Type :
Chip
Applications :
Features :
Frequency (Center/Band) :
403MHz
Frequency Group :
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency Range :
402MHz ~ 405MHz
Gain :
0dBi
Ingress Protection :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Bands :
1
Power - Max :
2 W